Napisał procreator

Categories nowości

Responsywne strony internetowe

Świat wokół nas nieustanie zmienia się. Zmienia się również Internet i sposób w jaki z niego korzystamy. W 2012 roku w Polsce sprzedano 880 tys. tabletów i około 5 mln. smartfonów. W pierwszym kwartale 2013 roku sprzedano już 375 tys. tabletów, a cała sprzedaż tych urządzeń w roku 2013 szacowana jest na 1,8 mln.

To rozpowszechnienie się urządzeń mobilnych oczywiście ma wpływ na to, jak korzystamy z Internetu. O ile w Polsce na początku 2012 roku całość ruchu generowanego przez urządzenia mobilne wynosiła 8%, to na początku 2013 to już 15%. Tak dynamiczny wzrost został zauważony przez rynek twórców rozwiązań internetowych.

Już od kilku lat stosowane jest prowadzenie osobnych stron mobilnych. Jednak nie wykorzystują one w pełni możliwości oferowanych przez nowoczesne urządzenia oraz od strony zarządzającego treścią wymagają prowadzenia 2 niezależnych od siebie stron i duplikowanie treści na nich.

Najnowszą odpowiedzią branży internetowej jest responsywna strona WWW. Dzięki specjalnie opracowanym mechanizmom strona sama sprawdza, czy jest wyświetlana na monitorze, tablecie lub telefonie i dostosowuje swoją treść do danego urządzenia. Oprócz możliwości edycji strony tylko w jednym miejscu, zachowujemy tożsamość i elementy graficzne „dużej” strony na urządzeniach mobilnych.

W tej chwili to nowość i stosunkowo rzadko stosowane rozwiązanie, ale za nie dalej niż za rok będzie to standard w nowoczesnej komunikacji firmy z klientem oraz B2B.

W roku 2013 wszystkie strony internetowe wykonane przez PROcreators zostały wykonane w technologii responsywnej. Zapraszamy do zapoznania się z niektórymi z nich, również na urządzeniach mobilnych:

www.nzoz-rehabilitacja.pl

www.ageon.pl

www.tomas-art.iq.pl